Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 14-07-2018

Piknik Wolności i Solidarności pn. "Solidarność dla Niepodległej".

 

piknik m

Piknik Wolności i Solidarności pn. "Solidarność dla Niepodległej" odbył się 7 lipca 2018 r. na stadionie miejskim w Strzyżowie. Organizatorami tego wydarzenia byli: NSZZ Solidarność Region Rzeszowski oraz NSZZ Solidarność oddział w Strzyżowie. Honorowy Patronat objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Instytut Pamięci Narodowej oddział Rzeszów, Starosta Powiatu Strzyżowskiego.

Impreza zorganizowana została w 38. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność" oraz z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00. Mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. Następnie zainteresone osoby bezpłatnie mogły zwiedzać wystawy w Muzeum Samorządowym Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka w Strzyżowie.

Od godz. 15.00 na stadionie rozpoczął się Pikinik Wolności i Solidarności. Oficjalnego otwarcia dokonali: Roman Jakim - Przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność, Starosta Powiatu Strzyżowskiego Robert Godek jak również odczytany został list od Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Dla piknikowiczów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. W organizację tego wydarzenia włączyły się gminy powiatu strzyżowskiego jak również ośrodki kultury. Na scenie zaprezentowały się: Studio Piosenki z DK „Sokół" Strzyżów, zespół taneczno-marszowy „Mażoretki" , kapela „Cajmery" z GOK Niebylec, zespół śpiewaczy „Gogołowianie" i zespół wokalny „Allegro" z GOK Frysztak, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, chór męski „Echo" i zespół pieśni i tańca „Wisznia" z OK Wiśniowa. Obok występujących współuczestniczyli: Park Militarny Wojsk Obrony Terytorialnej, Jednostkę Strzelecką 2021 Rzeszów Pododdział Strzyżów, Związku Strzeleckiego „Strzelec" im. J. Piłsudskiego. NSZZ Solidarność Oświaty i Wychowania oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Strzyżowie, Państwowa Straż Pożarna w Strzyżowie, Ochotnicza Straż Pożarna z Godowej, Stowarzyszenia „Armmagedon" Strzyżów - pokaz sztuk walki adeptów, firma G2A prowadzaca gry, zabawy i wirtualny świat, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Strzyżowie.

Specjalnym punktem pikniku był "Koncert dla Niepodległej" w wykonaniu gwiazdy wieczoru Marka Piekarczyka i zespołu "4SZMERY". Składam podziękowania niebyleckim zespołom za reprezentowanie gminy Niebylec i Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu podczas pikniku, dokładając cegiełkę do promocji i wizerunku naszego regionu.

A. Cynar.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2018 r. Życzenia ! Czytaj więcej

Oglądaj cały artykuł
Życzenia

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

Niebylec, dnia 28-11-2018 Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”   „NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE”  Z. Herbert Sala Gminnego Ośrodka Kultury w listopadowy wieczór wypełniła się osobami,…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”

Niebylec, dnia 27-11-2018 XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE   Jazz jest nie tylko wysmakowaną ale i popularną formą muzyki. Gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie i nieustannie…

Oglądaj cały artykuł
XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

Niebylec, dnia 23-11-2018 LITERATURA I DZIECI „NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI”   Tradycyjnie już od kilkunastu lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbywa się konkurs dla dzieci…

Oglądaj cały artykuł
Literatura i Dzieci

GOK Niebylec tel 17 277 30 30