Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 06-11-2018

XV Festiwal Piosenki Różnej.

 

ania m

„GDY ŚPIEWAM, SKĄD JESTEM?”


Już po raz 25 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu 25 października 2018 r. odbył się Festiwal Piosenki Różnej lecz tym razem w zmienionej formie bowiem w tym wyjątkowym roku 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, ze sceny zabrzmiały najpiękniejsze utwory nawiązujące do historii i polskiego patriotyzmu. Stąd nazwa „Gdy śpiewam, skąd jestem?”. Celem festiwalu było przypomnienie pieśni i piosenek, które śpiewano niegdyś w polskich domach.

Dobrze jest czasem wsłuchać się w melodię i słowa patriotycznych pieśni, ponieważ uzmysławiamy sobie, że dzisiejszą beztroską codzienność zawdzięczamy tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Do wspólnego śpiewania i wysłuchania piosenek zachęciły nas licznie przybyłe na festiwal grupy uczestników. W tym roku zaprezentowało się36 wykonawców w 34 propozycjach festiwalowych. Komisja w składzie Barbara Szlachta – instruktor przy DK „Sokół” w Strzyżowie, Dariusz Szlachta - muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Strzyżowie oraz Wiktor Bochenek – muzyk i kierownik zespołów artystycznych. po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich występów postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych za najlepszą piosenkę:

Kategoria 0-III
I miejsce: Wiktoria Kurcoń, kl. III, SP Lutcza Nr 2
II miejsce duet: Maja Ciuba, Michał Walus, kl. II i IV, GOK Niebylec
Dwa III miejsca - duet: Amelia Prasnal i Hanna Zięba, kl. 0 Przedszkole Samorządowe Niebylec
i Magdalena Daszykowska, 9 lat, SP Blizianka.
Wyróżnienie: Łukasz Pięciak, kl. III, SP Blizianka, Szymon Pikuła, kl. II, SP Jawornik
Kategoria IV - VI
I miejsce: Wiktoria Magiera, kl. V, SP Jawornik
II miejsce: Gabriela Bryś, kl. V, SP Gwoźnica Górna
Dwa III miejsca: Milena Pitera, kl. IV, SP Lutcza nr 1 i Michał Krupa, kl. IV SP Lutcza Nr 1
Kategoria kl. VII, VIII i Gimnazjum
I miejsce: Weronika Korab, kl. VII, SP Lutcza Nr 1
Dwa II miejsca: Zuzanna Cynar, kl. VII, SP Niebylec i Gabriela Widłak, kl. III gimnazjum,
SP Konieczkowa,
III miejsce: Wiktoria Groszewska, kl. VII, SP Lutcza Nr 1.
Wyróżnienie: Anna Karnas, kl. VIII, SP Połomia
Wyróżnienie: Patrycja Wolska, kl. III gimnazjum, SP Połomia
Wyróżnienie: Zuzanna Misztal, kl. VIII, SP Niebylec
Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali słuchawki a laureaci nagrody rzeczowe, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niebylcu. Miłym akcentem festiwalu był gościnny występ chóru złożonego z uczniów Zespołu Szkół w Lutczy nr 1 pod kierownictwem Franciszka Stawarza, który na tę okoliczność przygotował kilka pieśni patriotycznych. Organizatorzy gratulują tegorocznym laureatom i dziękują opiekunom, którzy przygotowali swoich podopiecznych. Zapraszamy wszystkich znów za rok
.

 

 • DSC04492

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-04-2019 Wesołych Świąt    

Oglądaj cały artykuł
Wesołych Świąt 2019

Niebylec, dnia 17-04-2019 KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.   W piątek 12 kwietnia br w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu po raz kolejny odbył się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego.…

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny 2019

Niebylec, dnia 12-04-2019 Finisaż wystawy Zygmunta Zabłyszcza.   W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbył się finisaż wystawy malarstwa…

Oglądaj cały artykuł
Finisaż wystawy Zygmunta Zabłyszcza

Niebylec, dnia 05-04-2019 GEN. STANISŁAW MACZEK – PATRON HUFCA ZHP RZESZÓW.   31 marca 2019 r. Hufiec ZHP Rzeszów świętował nadanie kampanii patrona gen. Stanisława…

Oglądaj cały artykuł
GEN. STANISŁAW MACZEK – PATRON HUFCA ZHP RZESZÓW

Niebylec, dnia 27-03-2019 XV GMINNY KONKURS INSCENIZACJI O ZDROWIU.   Zdrowie to najwyższa wartość człowieka. Jest największym skarbem i dlatego powinno się je szanować i…

Oglądaj cały artykuł
XV GMINNY KONKURS INSCENIZACJI O ZDROWIU

Niebylec, dnia 15-03-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Wystawa malarstwa Zygmunta Zabłyszcza

Niebylec, dnia 14-03-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie Kiermasz Wielkanocny

Niebylec, dnia 12-03-2019 Ostatki w kobiecym wydaniu.   Przeszedł Tłusty Czwartek, a wraz z nim ostatnie dni karnawału, który kończy Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post.…

Oglądaj cały artykuł
Ostatki w kobiecym wydaniu

Niebylec, dnia 19-02-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 13-02-2019 ROZTAŃCZONY NIEBYLEC   Już po raz dziewiąty Niebylec stał się kolebką tańca, a to za sprawą organizowanego przeglądu zespołów tanecznych działających na…

Oglądaj cały artykuł
Roztańczony Niebylec

GOK Niebylec tel 17 277 30 30