Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 17-04-2019

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

zreczne rece m

 

W piątek 12 kwietnia br w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu po raz kolejny odbył się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego. Organizowany od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających.

Jak co roku nabyć można było stroiki, palmy, pisanki, kartki z życzeniami, biżuterię, serwetki robione na szydełku dekoracje do ozdabiania koszyków świątecznych, dekoracje orgiami, miody oraz inne wyroby sprzedawane przez rękodzielników. W tym roku swój udział zgłosiło 13 wystawców: Koło Gospodyń Wiejskich z Blizianki, Jawornika, Baryczki, Klub „Zręczne Ręce”, Gospodarstwo Pasieczne z Połomi oraz indywidualni wystawcy:
Ewa Tarańska z Baryczki, Elżbieta Wiktor i Danuta Bober z Konieczkowej, Daniela Mikoś i Ewa Wójcik z Lutczy, Monika Korab z Jawornika, Elżbieta Stanisławczyk z Niebylca i Halina Niemiec z Zaborowia. Kiermasz jest niepowtarzalną okazją nie tylko do zakupów, ale także do spotkań, sprzyja wymianie doświadczeń oraz inspiracji świątecznych. W tym dniu trudno było przejść obojętnie obok wyrobów, których wykonanie wymagało mnóstwa czasu, pracy, a przede wszystkim cierpliwości i serca. To właśnie poświęcenie czyni wszystkie ozdoby wyjątkowymi.

 

  • DSC07418

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.