Odwiedza nas 288 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 21-06-2019

Niebyleckie mażoretki laureatkami I miejsca
Jubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych - Tyczyn 2019

mazoretki 2019 m

 

W niedzielne popołudnie 9 czerwca br. w ramach obchodów Dni Tyczyna, odbyła się XX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie.

Patronat wydarzenia objęli: Starosta Rzeszowski i Burmistrz Tyczyna. Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich orkiestr dętych i grup mażoretkowych biorących udział w paradzie. W imprezie uczestniczyły Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu- grupa średnia i starsza. Korowód z tyczyńskiego rynku do parku Pałacu Wodzickich, prowadziły niebyleckie mażoretki wspólnie z zaprzyjaźnioną orkiestrą dętą "Zgoda" z Rakszawy Oficjalnego otwarcia Jubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych dokonał Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki. Na tę specjalną okazję muzycy przygotowali i wspólnie zagrali utwór "Czterdzieści lat minęło"- arr. Bartka Szułakiewicza, muz. Jerzy Matuszkiewicz. Razem z orkiestrami zaśpiewała solistka zmieniając słowa tekstu z 40 na 20 lat minęło. 

Parada Orkiestr Dętych miała charakter konkursu. Powołane przez organizatorów jury w składzie; ks. dr Marian Czenczek, Józef Nawojski, prof. Beata Adamczyk, Zofia Matys, po wysłuchaniu wszystkich orkiestr, dokonała oceny wg. następujących kryteriów: doboru repertuaru, czystość brzmienia orkiestry, interpretacje wykonanych utworów muzycznych. Zespoły mażoretkowe oceniane były pod względem techniki wykonania układu, pracy z rekwizytem, jak również komisja zwracała uwagę na ogólny wyraz artystyczny. Po obradach jury ogłosiło wyniki. Wśród laureatów w kategorii zespoły mażoretkowe, na podium I miejsca stanęły obydwie grupy Mażoretek z GOK w Niebylcu. Zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Tradycyjnie na zakończenie Jubileuszowej Parady wszystkie orkiestry wspólnie zagrały utwór muzyczny - "Orkiestry dęte" w opr. Juliana Kwiatkowskiego.

Gratuluję swoim podopiecznym wytańczonej nagrody. Bardzo się cieszę, że czas spędzony na próbach, później owocuje i zostaje zauważony i doceniony przez jury, jak również widzów. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach, młodzież integrując się nawiązuje nowe relacje społeczne. Zespół odgrywa istotną rolę jako ozdoba różnych działań kulturalnych. Nie ma wątpliwości, że mażoretki współtworzą i upowszechniają amatorski ruch artystyczny.

Dziękuję za udział w tym wydarzeniu, życząc dalszych sukcesów na niwie artystycznej.


A.Cynar

  

 

 • DSC08458

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 07-01-2020 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert Noworoczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny 2020

Niebylec, dnia 19-12-2019 r. Życzenia świąteczne 2019.     Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2019

Niebylec, dnia 19-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Niebylcu zapraszają na "FERIE ZIMOWE"   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe 2019 rok

Niebylec, dnia 19-12-2019 Kiermasz Świąteczny. Po raz kolejny świąteczną atmosferę wprowadził kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Tym razem…

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny 2019 r.

Niebylec, dnia 14-12-2019 Informacja! Od poniedziałku tj. 16 grudnia do nabycia nowy numer Głosu Niebylca Nr 4-2019 w stałych punktach sprzedaży na terenie Gminy Niebylec.…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 11-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Kiermasz Świąteczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny 2019

Niebylec, dnia 04-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na :    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Siberian Wellness, Poland

Niebylec, dnia 27-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert charytatywny - gramy dla Bernadki

Niebylec, dnia 27-11-2019 XVI Niebyleckie Impresje Jazzowe 20 LAT SLAVIA DIXIELAND BAND Z GOK NIEBYLEC Muzyki na żywo najlepiej słucha się w plenerze, podczas letniego…

Oglądaj cały artykuł
XVI Niebyleckice Impresje Jazowe

Niebylec, dnia 18-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Niebyleckie Impresje Jazzowe    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Niebyleckie Impresje Jazzowe

GOK Niebylec tel 17 277 30 30