Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 21-06-2019

GMINNY DZIEŃ SENIORA 2019 rok.

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"
Albert Einstein

dz seniora m

 

Dnia 15 czerwca 2019 r. w Niebylcu odbyła się uroczystość z okazji Gminnego Dnia Seniora. Było to pierwsze spotkanie, którego inicjatorami byli: Wójt Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niebylcu. Wydarzenie to miało miejsce w budynku Ośrodka Kulltury. Wystrój sali, dobra muzyka, smaczne potrawy, sprzyjały radosnej atmosferze i dobremu nastrojowi.

W tym uroczystym dniu szanownych Seniorów powitały panie: Agnieszka Cynar – dyr. GOK w Niebylcu i Alicja Dopart – dyr. GOPS w Niebylcu słowami:
"Z ogromnym szacunkiem chylimy głowy przed pokoleniem najstarszych mieszkańców gminy Niebylec. To szczególny moment na podziękowanie, docenienie i podkreślenie potencjału doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To Państwo Seniorzy jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabywa się z upływem lat”. W dalszej kolejności głos zabrał włodarz gminy Niebylec Zbigniew Korab. Pan wójt podziękował za przyjęcie zaproszenia i obecność na spotkaniu, jak również złożył najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha, wiele radości i uśmiechu na twarzy. Z rąk wójta gminy Niebylcec Zbigniewa Koraba, zastępcy wójta Krzysztofa Kozy, przewodniczącego Rady Gminy Niebylec Witolda Kozy, Seniorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wybranym, zasłużonym działaczom na rzecz gminy wręczyli upominki. Spotkanie umilały występy grupy emerytów ze Związku Emerytów i Rencistów - Koło w Połomi oraz zespołów działających przy placówce kulturalnej w Niebylcu; kapela "Cajmery", zespół śpiewaczy "Alebabki" oraz Trio akordeonowe pod kierownictwem Janusza Raka. Podczas spotkania wzniesiono toast za przybyłych gości i razem z kapelą odśpiewano sto lat. Wspólne rozmowy, śpiewy były miłym akcentem i oderwaniem się Seniorów od szarej rzeczywistości. Na zakończenie organizatorzy podziękowali uczestnikom spotkania za spędzone pełne wrażeń sobotnie popołudnie, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Niebylec za przygotowanie słodkiego poczęstunku i wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnym Gminnym Dniu Seniora.


A.Cynar

  

 

  • DSC08585

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.